Bogata oferta solidna usługa

zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Bomis-Super znajdziesz nas w Kaliszu, ul. Pułaskiego 33 (róg Czaszkowskiej)

Nakładki reflektorów lanos

Nakadki reflektorów do DAEWOO LANOSProducent - ORICIARI (dostawca ospojlerowania dla Daewoo).Kolor - czarny (możliwośc lakierowania)....

Atrapa wlotu powietrza (skrzela)

Atrapa wlotu powietrza profilowana.Materiał - tworzywo sztuczne.Produkt samoprzylepny.

Naprawa pojazdów

Obecnie działalność warsztatu jest zawieszona.

Zapraszamy do współpracy

 
 

Chevrolet Spark EV - 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8,5 s

dodano dnia 26.11.2012, przeczytano razy

Chevrolet Spark EV pojawi się w salonach dilerskich Chevroleta w Kalifornii latem 2013 roku. Sercem układu napędowego tego modelu jest chłodzony olejem silnik elektryczny na magnesy trwałe, który produkuje 130 KM mocy (100 kW) oraz 542 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego od najniższych obrotów. Silnik umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8,5 sekundy.

Spark EV jest jednak nie tylko szybki, ale również przyjazny użytkownikowi. Samochód wykorzystuje bowiem ładowarkę typu combo umożliwiającą szybkie ładowanie prądem stałym. Dostępny niedługo po debiucie rynkowym modelu system pozwoli na naładowanie akumulatorów do poziomu 80 procent w około 20 minut i zapewni wiodący w segmencie zasięg.

- Celem zespołu pracującego nad układem napędowym dla nowego modelu Spark EV było uzyskanie jak najlepszego przyspieszenia oraz maksymalnej wydajności - powiedział Chuck Russell, główny inżynier Sparka EV. - Myślę, że klienci najbardziej docenią przyjemność z jazdy, jaką daje Spark EV; auto przyspiesza płynnie, a moc jest dostępna w każdym momencie.

Litowo-jonowe akumulatory Sparka EV o pojemności 20 kWh są objęte wiodącą na rynku gwarancją na osiem lat z limitem przebiegu do 100 000 mil (161 000 kilometrów) i można je ładować kilka razy dziennie. Ładowanie z wykorzystaniem zwykłego gniazdka zajmuje poniżej siedmiu godzin. Zespół inżynierów zaangażowanych w projekt Spark EV wykorzystał również doświadczenie wyniesione z prac nad przełomowym modelem Volt i użył wielu podobnych komponentów i systemów. Ponad 75 procent podzespołów układu napędowego pochodzi właśnie z Chevroleta Volta oraz z programów hybrydowych półciężarówek GM.

- Akumulatory umieszczone w modelu Spark EV przeszły ponad 200 000 godzin testów w naszym globalnym laboratorium - powiedział Larry Nitz, dyrektor zarządzający zespołem inżynierów GM ds. systemów elektrycznych. - Testy przyczyniły się do opracowania układu, który można ładować kilka razy dziennie z wykorzystaniem systemu szybkiego ładowania. W ten sposób klienci nie będą się już musieli martwić o zasięg ich pojazdu.

Produkcja silnika elektrycznego i zespołu napędowego Sparka EV rozpocznie się na początku 2013 roku. Podzespoły te będą wytwarzane w należącej do GM fabryce przekładni w White Marsh w stanie Maryland, nieopodal Baltimore. Tym samym po raz pierwszy w historii amerykański producent samochodów będzie wytwarzał w Stanach Zjednoczonych zarówno kompletny silnik elektryczny, jak i zespół napędowy, przeznaczone dla nowoczesnego samochodu elektrycznego.

Źródło: wp.plZałączone zdjęcia
bomis-super.pl - usługi transportowe, kołpaki, części samochodowe, oleje samochodowe, części do samochodów, dywaniki samochodowe, warsztat samochodowy i akcesoria samochodowe - Kalisz